Üzerine Kuş Pislemesinin 4 Anlamı


Ülkemizde batıl inanç ya da babaanne sözleri ile kendi görüşlerimize eklediğimiz durumlar vardır. Bunlardan biri de üzerine kuş pislenmesidir. Kuş pislenmesi bir batıl inanç olarak da algılanır. Üzerine kuş pislenen kişilerin hayatındaki şansların artacağı konusunda görüşler olur. Bu görüş belki zamanında üzerine kuş pislenen bir kişinin hemen ardından şanslı bir olayla karşılaşmış olmasıyla birlikte ortaya çıkmış olabilir. Bilimsel bir geçekliği olmayan fakat halk arasındaki görüşleriyle herkesin aklında yer edinilmiş bu olay hakkında farklı yorumlarda bulunur. Aynı zamanda bu görüşler hiç olmayan yerlerden çıkarılmamıştır. Yaşanıp farklı anlamlar yüklenmiştir.

Üzerinde kuş pislemesinin 4 anlamı;

1-Kuş pislemesinin şans getireceği; bu durum aslında bir imparator tarafından öne sürülür. Üzerine kuş pisleyen imparator bunu tanrının bir işareti olarak algılar ve ordusunu hazırlayıp harbe çıkar. Sonucunda ise zafer alır. Yüksekten uçan kuşun pisleyerek diğer insanlar varken kendi üzerine geldiğini düşünen kişi o an seçilmiş bir kişilik olduğunu düşünür. Kuş pislemesi sonucu talih kuşu kondu, şans senden yana, kuş pisliği şans getirir, piyango bileti al gibi cümleler kullanılır.

2-Rüyada üzerine kuş pislenmesi; gerçek dünya haricinde rüyalarımızda bize birçok şey hakkında bilgi verir. Bilinçaltı dışında görünen rüyalar kişinin yaşantısında farklı bir yol izlemesine bile sebep olabilir. Rüyada görünmüş olan kuş pislenmesi bireyin hayatıyla ilişkili olarak olumlu bir olay olacağını ya da içerisinde yaşadığı karmaşıklığı giderebileceği şeklinde yorumlanır. Tabiki yorumlamalar kimi insana göre değişiklik gösterir. Kuşun türüne göre de bu yorumlamalar değişir. Örneğin kuşun akbaba, kartal gibi büyük olması durumunda devlet işlerinde yaşanacak olan olaylar olarak yorumlanır.

3-Kuş pisliğinin üzerine gelmesi şansızlık getirmesi; bu konuda çoğu insanın düşüncesi bu yöndedir. Dışarıda onca insan varken ben kirlendim nasıl bir talihsizlik bu diyerek yakınırlar. Bu durum kuş pislemesine farklı bir bakış açısıyla bakılmaktan gelir. Gökyüzünde uçan kuş etrafta onca insan varken gelip pisleyecek beni buldu. Bu düşünce ile birey kıyafetlerinin kirlenmesiyle birlikte kendinde bir sinir hali yaratır ve bu durum gün içerisindeki işlerini de olumsuz etkiler. Kuş pislemesi konusunda şanslı ve talihsiz olma anlamları aslında tamamen bireylerin olaya bakış açısıyla birlikte gelişir. Bu gündelik hayatımızda da geçerlidir. Başımıza gelen bir olaya karşı pozitif düşünmemiz gün içerisinde ondan etkilenmemizi sağlar. Sizler doğaya nasıl seslenirseniz o şekilde yanıt alırsınız.

4-Rüyada kuş pislemesinin kafaya düştüğünü görmek ise kişinin geleceği konusunda aydınlık bir yol izleyeceği ve para konusunda sıkıntı çekmeyeceği anlamına gelir. Aynı zamanda kafaya denk gelmiş olması sıkıntıların artması zorlukların yaşanmasına sebebiyet verir fakat para konusunda bireyin rahatlığa ereceği de ifade edilebilir. Daha önce de denildiği gibi kuş pislemesinin sonuçları bireylerin düşünce yapısına göre farklı yorumlanır.


Beğendin mi? Hadi Arkadaşlarınla Paylaş!

1
Editör

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir