Dünya’nın En Tuhaf 7 Ülke Sınırı


Asya’da, Afrika’da ve Avrupa’da sınır yapısının direkt olarak karışık çizimler nedeniyle değiştirildiği bölgelerin en tuhaf olanları sıralandı.

7-İspanya – Fas

İspanya’nın Fas ile olan sınırı, sadece bir alandan ibaret değil. Doğal olarak bu durum, diplomatik anlaşmaların zorunlu hale gelmesine yol açıyor.

6-İspanya – İngiltere

İspanya’nın ve İngiltere’nin bölgesel olarak belirlenen birbirlerinin içlerindeki alanları da direkt olarak halkın Avrupa Birliği güvencesiyle korunmasını sağlıyor.

5-İspanya – Fransa

Fransa’nın ve İspanya’nın yaptığı anlaşmaya göre iki ülke arasındaki bir adanın yılın altı ayında İspanya’nın ve 6 ayında Fransa’nın olması sağlanıyor.

4-İspanya – Fransa

İspanya ile Fransa’nın yaptığı anlaşmaya göre, Fransa’nın içerisinde LLvia olarak belirlenen bölge, İspanya toprağıdır.

3-Hindistan

Hindistan’ın Siliguri Geçidi özellikle bölge yapısının değişmesiyle birlikte, Pakistan tarafından direkt olarak ayrılmıştır.

2-Umman – Birleşik Arap Emirlikleri

En iç kısımda Birleşik Arap Emirlikleri, dış kısımda Umman, onun dışında Birleşik Arap Emirlikleri ve çevresinde de Umman’ın toprağı bulunuyor.

1- Afganistan

Bölgesindeki siyasi karışıklıklar nedeniyle sürekli değişen Afganistan’ın Wakhan Geçidi, Çin ile arasında köprü vazifesi görmesi için belirlenmiştir.


Beğendin mi? Hadi Arkadaşlarınla Paylaş!

5

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir