Bakalit Nedir?


Bakalit, Leo Hendrik Baekeland adlı Belçikalı kimyacı tarafından 1909 yılında bulunmuş suni bir reçinedir. İletken değildir. Formaldehit ve fenolün, bazik ortamda amonyakla ısıtılması ile elde edilir. Reçineleşme olayı sırasında bakalit, ilkin sıvı ya da macun kıvamında bir maddedir. Bu haline kısaca A bakaliti denir.


Avcı Bakalit 1995’den beri bakalit çeşitleri satan bir firmadır.
Bakalit denilince akla ilk gelen ürünlerden bazıları şunlardır. Çaydanlık Kulpu, Tencere Kulpu, Tava Kulpu, Tencere Tepeleri ve Çaydanlık Tepeleri gibi ürünlerdir.

Çaydanlık Kulpu
Çaydanlık Kulpu

Şirketimizin kurucusu Kenan Avcı’ dır. Kenan Avcı, 1955′ te Süleymaniye – Kurtel Han’ da ”AVCI Madeni Eşya İmalatı” adı altında başladığı bakalit kulp, saç kulp ve kesme kalıpları imalatına daha sonra kurduğu Küçükköy’deki fabrika ile devam ederken bunun yanında alüminyum döküm işlerine de başlamıştır. AVCI markalı alüminyum kapı kolları, pencere mandalları ve kapı/pencere kolu aynaları Türkiye’nin dört bir yanında satışa sunulmuştur.

Sektördeki değişimler göz önüne alınarak elektrikli süpürge toz torbaları ve yedek parçalarda satışa sunulmuştur. Hem toptan, hem para kente satışlarımız mevcuttur.

Toz Torbası, Süpürge Toz Torbası, Süpürge Hortumları

Süpürge Toz Torbası
Süpürge Toz Torbası

 


Beğendin mi? Hadi Arkadaşlarınla Paylaş!

1
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir